Odrzuć ocenę, a marzenia staną się celami

08 Gru

Odrzuć ocenę, a marzenia staną się celami

  • marzenia, ocena, planowanie, sukces

Nasze życie pełne jest ocen. Oceniamy siebie i innych. Sami też jesteśmy oceniani od najmłodszych lat. Uczymy się, że wszystko co nas otacza wymaga nadania przez nas temu pewnej wartości. To samo robimy gdy poznajemy nowego człowieka. Pierwsze wrażenie to nasza ocena kogoś, kogo praktycznie nie znamy. Zwykle ufamy swoim ocenom, bo to jedyny sposób, by podejmować decyzje. Z tym mogę porozmawiać, a z tym rozmowa to strata czasu. Kupię coś od niej, ale on niech lepiej trzyma się ode mnie z daleka.

To samo robimy z naszymi pomysłami, planami, celami. Jeśli podejmujemy jakieś działanie to dlatego, że oceniliśmy jego szanse powodzenia wysoko. Również idee i pomysły innych podlegają naszej ocenie pierwszego wrażenia.

Powiem Ci coś ważnego. Prawie w stu procentach przypadków pierwsze wrażenie jest mylne. Jeśli oceniasz swoje pomysły i pomysły innych przy pomocy tego samego mechanizmu, to znaczy, że odrzucasz szanse powodzenia wielu projektów, które mogłyby się udać. Dokonujesz aborcji pączkujących pomysłów zanim jeszcze zaczną żyć swoim życiem.

Na najbliższym spotkaniu 9 grudnia w Hormonie (Szczecin) przedstawię Wam mechanizmy, które w dużej mierze mogą okazać się dla Was szokujące. Jeśli jednak uda Wam się przytrzymać swój mechanizm oceny na wodzy, zobaczycie że nawet najmroczniejsze zakamarki ludzkiej natury mogą nam pomóc w zmianie. Tej pozytywnej… na lepsze 🙂

Do zobaczenia

KD