Czasem zdarza się porażka… która może być sukcesem

16 Lis

Czasem zdarza się porażka… która może być sukcesem

  • cele, porażka, sukces

Każdy cel to wyzwanie. Nie zawsze jednak jesteśmy gotowi na każde wyzwanie, które nas w życiu spotka. Jak zatem realizować cele, które przerastają nasze możliwości? Jak faktycznie wyceniać własne możliwości?

Przede wszystkim przyjąć porażkę na swoje barki. To, że raz nie udało nam się zrealizować własnych celów, wcale nie oznacza, by rezygnować z marzeń i długoterminowych postanowień. Sztuką jest przekuć porażkę w sukces.

Wyobraź sobie sytuacje, kiedy porażkę postrzegałeś jako koniec świata. Czas wszystko zmienia i nawet największy problem z czasem staje się malutki. Z drugiej strony stare żydowskie powiedzenie brzmi: kiedy masz problem, włóż go do szafy i zamknij. Odczekaj jeden dzień i zajrzyj do szafy. Jeśli problem nadal jest w szafie, to znaczy, że masz problem. Jeśli zniknął, oznacza, że nie był istotny. Zaoszczędziłeś jeden dzień zmartwień, masz więcej czasu na sukces.

Zadbaj o to, by wpisać w swój plan porażki i przyjmuj je z otwartym sercem. Musisz pomylić się wiele razy, by odnieść sukces. Jeśli to zrozumiesz nie będziesz czuł złości, gniewu, frustracji. Poczujesz radość, że kolejny błąd masz już za sobą. Nauczysz się czegoś, wyciągniesz wnioski. To zasoby, które pomogą ci osiągnąć sukces.